Gemensamt församlingsarbete

  • Ledare

  • Pentti Miettinen

    Yhteisen seurakuntatyön johtaja, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    09 2340 2500
    pentti.miettinen@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki,
    Ytterligare information: sihteeri: Anne Liimatainen

  • Förmän

  • Martti Ajo

    Johtava perheneuvoja, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Perheneuvonta
    09 2340 2551
    martti.ajo@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Jussi Ollila

    Johtava sairaalapastori, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Sairaalasielunhoito
    09 2340 2530
    jussi.ollila@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Anne Liimatainen

    Toimistonhoitaja, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Yhteisen seurakuntatyön toimisto
    09 2340 2501
    anne.liimatainen@evl.fi
    Kolmas linja 22 , 00530 Helsinki

  • Präster

  • Barbro Eriksson

    Sairaalapastori, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Sairaalasielunhoito
    050 427 0529
    ext-barbro.eriksson@hus.fi
    Meilahden sairaalat (Kolmio- ja Tornisairaala), Haartmaninkatu 4, PL 340, 00029 HUS
    Ytterligare information: Iho- ja Allergiasairaala kutsusta

  • Jessica Högnabba

    pastor för gemensamt församlingsarbete, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    studentarbete
    09 2340 2251, 050 380 0662
    jessica.hognabba@evl.fi
    Tredje linjen 22 B, 00530 Helsingfors
    Länk

  • Heidi Rautionmaa

    Uskontodialogiasiantuntija, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Yhteiskunta ja kulttuuri, Avoimet ovet uskonto- ja kulttuuridialogiin -hanke
    09 2340 2519 tai 050 351 6503
    heidi.rautionmaa@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530

  • Ulf Skogström

    Pastor för fostran, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Barn- och ungdomsarbetet
    09 2340 2239, 050 404 5381
    ulf.skogstrom@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Riina Storhammar

    Sairaalapastori, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    050 463 6097
    riina.storhammar@evl.fi
    Meilahden sairaalat (Kolmio- ja Tornisairaala), Haartmaninkatu 4, PL 340, 00029 HUS
    Ytterligare information: Pirkko Linderin sijainen 3/2018 asti.

  • Diakoniarbetare

  • Maria Hall-Pänttäjä

    diakonissa för handikapparbete, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    09 2340 2540
    maria.hall-panttaja@evl.fi
    Tredje linjen 22 B, 00530 Helsingfors

  • Liisa Merivuori

    Diakoniatyöntekijä, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Yhteinen diakonia, kriisirahasto
    09 2340 2535
    liisa.merivuori@evl.fi
    Yhteinen seurakuntatyö, Kolmas linja 22, 00530 Hki

  • Anja Ollila

    Diakoniatyöntekijä, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Yhteinen diakonia, romanityö, mielenterveystyö
    09 2340 2536
    anja.ollila@evl.fi
    Yhteinen seurakuntatyö, Kolmas linja 22, 00530 Hki

  • Ungdomsarbetsledare

  • Tiina Kinnunen

    Erityisnuorisotyönohjaaja, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Erityisnuorisotyö
    09 2340 2350
    tiina.kinnunen@evl.fi
    Snellu, Toinen linja 8, 00530 Helsinki

  • Sanna Parkkinen

    Erityisnuorisotyönohjaaja, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Erityisnuorisotyö
    09 2340 2353
    sanna.l.parkkinen@evl.fi
    Snellu, Toinen linja 8, 00530 Helsinki

  • Sirpa Zotow

    Erityisnuorisotyönohjaaja, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Erityisnuorisotyö
    09 2340 2351
    sirpa.zotow@evl.fi
    Snellu, Toinen linja 8, 00530 Helsinki

  • Sekreterare

  • Ann-Christine Halmén-Kronlund

    Byrå- och informationssekreterare, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Kommunikation
    09 2340 2502
    ann-christine.halmen-kronlund@evl.fi

  • Anne Viitala

    Vastaanottosihteeri, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Perheneuvonta
    09 2340 2560
    ysk.perheneuvonta@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Övriga

  • Anna Hästö

    Projektityöntekijä, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Yhteinen diakonia, Työtä kohti - osatyökykyisten ja vaikeassa työmarkkina-asemassa olevien työllistymispolut
    09 2340 2033
    anna.hasto@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Eila Jaakola

    Projektityöntekijä , Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Yhteinen diakoniatyö, ViVa -projekti
    09 2340 2040
    eila.jaakola@evl.fi

  • Marja Kotakorpi

    Hankeasiantuntija, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Verkostoyhteistyöllä työhyvinvointia mikroyrittäjille, ESR-hanke
    050 594 2374
    marja.kotakorpi@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki
    Ytterligare information: 10/2017 asti

  • Topi Laanti

    Vahtimestari-vastanottotyöntekijä, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    09 2340 2352

  • Riina Lilja

    hankerahoitusasiantuntija, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    09 2340 2524
    riina.lilja@evl.fi
    Kolmas linja 22 B, 00530 Helsinki

  • Fredrik Lindgård

    Familjerådgivare, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Perheneuvonta
    09 2340 2255

  • Ann-Sofie Öist

    Familjerådgivare, Gemensamt församlingsarbete, Yhteinen seurakuntatyö

    Perheneuvonta
    09 2340 2562
    ann-sofie.oist@evl.fi